logo asmedia

Druk banerów w Brodnicy

dodano : 03.06.2014     w kategorii : BANERY

BANER (z ang. transparent, sztandar) - elastyczny nośnik reklamowy, który od kilku lat cieszy się nie słabnącą popularnością wśród klientów. Przed wykorzystaniem tego medium do własnych celów warto przyjrzeć się wadom i zaletom tego nośnika. W tym celu porównaliśmy jego najistotniejsze cechy.

ZALETY BANERÓW

  • duża swoboda w projektowaniu reklamy - baner wykonuje się metodą druku na wielkoformatowych maszynach i całej gamie kolorystycznej, co pozwala na wykorzystanie powierzchni pod dowolny projekt graficzny z zastosowaniem efektów, które oferują profesjonalne programy takie jak ADOBE Photoshop, Ilustrator, Corel Draw, Photo Paint itp.
  • łatwość montażu i transportu - banery wykonane są z elastycznego tworzywa PVC średnio o gramaturze 440-510g/m2 co pozwala na łatwy transport i szybki montaż w dowolnym miejscu. Zazwyczaj banery są zaopatrzone w metalowe oczka o średnicy 12 do 16 mm umiejscowione na wzmocnionych (zgrzanych) brzegach w równych odstępach. Czasami brzegi banerów zgrzane są w postaci tunelu, co ułatwia osadzenie ich np. na przygotowanych wcześniej poprzeczkach lub masztach
  • trwałość - banery wykonywane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, dodatkowo mogą być pokryte laminatem przedłużającym ich żywotność. Najlepszym sposobem na uzyskanie wyższej trwałości jest - oprócz zastosowania wysokiej klasy materiałów - odpowiedni montaż i eksploatacja nośnika. Wystarczy zwrócić uwagę na to, aby baner był równomiernie rozpięty na całej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie elastycznych opasek spinających brzegi banera z konstrukcją. Elastyczny sznur powoduje amortyzowanie napięć powstałych na skutek silniejszych podmuchów wiatru. Rozwiązaniem często stosowanym są również opaski zaciskowe do przewodów elektrycznych. Jednakże takie rozwiązanie, mimo że najtańsze, nie jest najlepsze. Opaski często nie wytrzymują większych naprężeń podczas silniejszych podmuchów wiatru. W przypadku zbyt dużego zaciśnięcia opaski mogą rozerwać boki banera co staje się praktycznie nienaprawialne.
  • cena banera - niewątpliwie największa zaleta tego nośnika. Stosunek ceny do powierzchni reklamowej jaką zyskujemy jest tu najniższy, tzn. koszt jednego metra kwadratowego banera średnio od 20 do 50 zł +VAT czyni ten nośnik jednym z najtańszych rozwiązań w dziedzinie reklamy. 

WADY BANERÓW

  • niewielka żywotność - przed wyborem banera jako nośnika reklamowego należy rozważyć czas eksploatacji. Z uwagi na rodzaj zastosowanego materiału jego żywotność znacząco może odbiegać od tradycyjnych nośników takich jak plansza z blachy ocynkowanej, ew. aluminiowej, plexiglas lub poliwęglan. Szczególnie narażone są banery eksponowane w miejscach silnie nasłonecznionych i wietrznych. Nieodpowiedni montaż i przygotowanie konstrukcji mocującej baner jest główną przyczyną skrócenia okresu jego przydatności. Trwałość kolorów uzależniona jest również od rodzaju użytych do druku farb oraz technologii samego nadruku. Stosowanie laminatów może wydłużyć trwałość banera. Należy się jednak wówczas liczyć z dodatkowym kosztem laminowania.
  • brak estetyki - Wykorzystując baner jako powierzchnię reklamową należy zwrócić uwagę na estetykę. Baner źle wykonany i źle zamontowany nie będzie prezentował się dobrze, choćby projekt był wykonany przez najwyższej klasy grafików reklamowych. Elastyczność banera, która jest zarazem jego zaletą, w takim przypadku staje się wadą dyskwalifikującą go pod względem estetyki. Długotrwała eksploatacja banera powoduje, że zamiast dobrej wizytówki firmy staje się odstraszającą wyblakłą i postrzępioną płachtą, która raczej nie przekona klienta
  • ograniczony montaż - z uwagi na materiał z którego wykonuje się banery montaż wymaga pewnego przygotowania i późniejszej wprawy. W wielu sytuacjach nieodpowiednie zabezpieczenie i montaż jest głównym powodem skrócenia jego przydatności. Złe zabezpieczenie np. przed wiatrem może być w swojej konsekwencji przyczyną zagrożenia dla osób postronnych, np. baner zamocowany nieprawidłowo w pobliżu drogi lub w innym miejscu zwiększonego ruchu.

 

CENA BANERA - BRODNICA

Wykonujemy banery w cenach już od 29 zł +VAT/ m2 W cenie standardowo wliczony jest koszt projektu przygotowanego przez naszą firmę. W internecie można spotkać tańsze banery wykonane z tańszych materiałów i z wykorzystaniem tańszych technologii druku. Nasze banery wyróżnia trwałość i estetyka wykonania.

Jeśli zależy Ci na dobrym produkcie zadzwoń teraz i zamów baner - tel. 56 697 62 55

Komentarze (5)
DODAJ KOMENTARZ / PYTANIE
Twoje imię :
Twój adres email :
Treść komentarza :
EL_NINO   •   godz. 18:07, 4 czerwca 2014
Jak długo trzeba czekać na wydrukowanie banerów?
ASMEDIA   •   godz. 09:34, 12 czerwca 2014
Banery zazwyczaj wykonujemy w ciągu 3-4 dni.
Lis   •   godz. 23:39, 30 czerwca 2014
Ile kosztuje projekt banera?
Betty   •   godz. 12:36, 17 sierpnia 2015
Witam. Chciałabym zapytać w jakich wymiarach robicie Państwo banery ?
ASMEDIA   •   godz. 13:17, 17 sierpnia 2015
Rozmiary banerów wykonywanych przez nas są dowolne. Określając wymiar pracy należy wziąć pod uwagę dostępne miejsce pod baner oraz sposób montażu. W przypadku pytań należy kontaktować się za pomocą formularza na naszej stronie, zapraszamy

@ AS MEDIA Biuro Promocji i Reklamy (2001-2018)